"Základní prioritou každého, kdo se zabývá léčením, je nalézt zdraví člověka. Nemoc dokáže nalézt kdokoliv."            Dr. A. Still

KRANIOSAKRÁLNÍ PROUD

Kraniosakrální práce je západní holistická léčebná metoda, založená na osteopatii, která optimalizuje proudění energie v těle. Název napovídá, že terapeut zaměřuje pozornost na kraniosakrální rytmus, což je proudění mozkomíšní tekutiny od lebky (kranium) po kostrč (sakrum, křížová kost). Tento rytmický pohyb je vyvoláván tlakovými změnami v hlavě a páteři během produkce a absorpce mozkomíšní tekutiny, její jemné proudění svědčí o harmonii nebo disharmonii celého člověka.

Kraniosakrální terapeuti pracují s tělu vlastními léčebnými procesy za účelem obnovy přirozeného pohybu tekutin, tkání a kostí. Díky tomu klientům pomáhají uvolnit bolestivé nebo omezené stavy kdekoli v organismu. Přivedením vyššího uvědomění do klientových vnitřních proudů praktikanti urychlují a posilují jeho samoozdravný proces. 

Kraniosakrální práce může být přínosná z hlediska zklidnění mysli, harmonizace emocí i podpory fyzického zdraví. Meditativní stavy, nastávající při kraniosakrální práci, usnadňují hlubší propojení mysli-těla-ducha, které je na všech úrovních léčivé a hluboce omlazující.

"Kraniálka" je velmi účinnou léčebnou i preventivní metodou pro dospělé i malé děti na celou škálu potíží, se kterými si klasická medicína neví rady, a to zejména psychosomatického původu. Současně, při pravidelném docházení jednou za cca 3 týdny, začíná klient využívat kapacitu svého mozku na více procent než je běžné. Obě hemisféry začínají rovnocenně spolupracovat a vynášet do vědomí vnitřní moudrost a schopnost využívat náš skrytý potenciál. V podvědomí a na buněčné paměťové úrovni se odblokovávají staré nezdravé programy, jako když vymažete nepotřebný program z PC a nainstalujete antivirový program, čímž se zkvalitňují vztahy s okolím i k sobě. Zvyšuje a rozšiřuje se vědomí a dochází k růstu osobnosti a vědomému kontaktu s naším Vyšším Já, což vede k větší vyrovnanosti a moudrosti.

I když první dva dny může někdo pocítit spíše únavu, někdo jiný okamžitě získá spousty energie. To záleží na tom, co se v těle během ošetření událo - jestli tělo pracovalo na

fyzické, duševní, psychické či emocionální úrovni.

Kraniosakrální terapie je velmi jemná technika bez vedlejších účinků, vhodná téměř pro každého. Kontraindikací je minimum.

Máte chuť věnovat si hodinu času jenom

SAMI PRO SEBE, ODPOČINOUT SI, užít si tu chvíli, kdy o VÁS NĚKDO PEČUJE

a vypustit na tu chvíli všechny starosti a stresy všedních dnů? Zaposlouchat se do příjemné uvolňující hudby a přitom nasávat vůně směsí éterických olejů?

Objednání je jednoduché - buď telefonicky 603 464 090 nebo si sami vyberte volný termín v on-line kalendáři.

Cena první návštěvy je 1.200,- Kč za jedno ošetření trvající přibližně 60 minut, při pravidelném docházení je snížena na 1.000,- Kč.


Kraniosakrální práci s tělem vyvinul na počátku 20. století americký osteopat Dr. W. Sutherland, žák zakladatele osteopatie Dr. A. Stilla, na základě svých experimentů a zkušeností. 

Vytvořil model a teorii o tom, jak centrální systém mezi craniem (lebkou) a sacrem (kostí křížovou) a jejich pohyb v tekutinách ovlivňuje lidskou bytost. Zjistil, že lebeční kosti ve skutečnosti nejsou srostlé, ale že se pohybují a že tento pohyb indikuje respirační (dechový) systém. Pracoval s lebkou a jednotlivými pohybujícími se lebečními kostmi, s membránami a také s prouděním mozkomíšního moku. Později obrátil svoji pozornost k síle, která je toho všeho původem, která pohybuje potencí (bioenergií), tekutinami, tkáněmi a kostmi. Tyto pohyby jsou způsobeny pohybem základní životní síly, kterou nazval Dech života. Jsou projevem základních samoléčivých a samoregulačních sil v těle.

"Všichni, kdo jsme studovali CS terapii, pomáháme jiným, sobě navzájem a sami sobě díky užití techniky řízené energie. Nezavrhujte, dokud nezkusíte. V nejhorším se může stát, že se nestane nic. Nejlepší věc, která se může stát, je, že stimulujete proces hojení. Proč to nezkusit, než se rozhodnete, že to nemůže fungovat?" 

(John E. Upledger D.O., O.M.M.) 

Přestože se to může zdát paradoxní, právě díky Dechu života nás léčí všechny druhy léčení, bez ohledu na míru jejich invazivnosti, ať již je to operace, léky, výživa, napravení, práce s tělem, homeopatie, akupunktura, pohyb, psychoterapie, hypnoterapie, duchovní léčení, modlitba či meditace. Přesto platí, že čím menší je míra invazivnosti, o to je více potenciálu pro dynamické léčení. Jsme-li přítomní a nacházíme-li se v neutrálu, může nám být umožněno privilegium být svědkem zázračného procesu, který je v našem systému již přirozeně přítomný.                      

 (Charles Ridley - Ticho a klid, Kraniosakrální biodynamika a evoluce vědomí)

Jaký je průběh kraniosakrálního ošetření?

Na youtube.com jsem vybrala 3 videa, díky nimž se můžete dozvědět o KST mnohem více ...