Harmonizační aromaterapeutická olejová masáž

zkráceně "aroma masáž" je alternativní terapeutická technika, která kombinuje přírodní léčebné vlastnosti éterických olejů a léčivou moc masáže.

Má nejen silné fyzické, emocionální a duševní účinky, ale také způsobuje relaxační a omlazující zážitek. Ovlivňuje celou řadu funkcí nervového, oběhového, lymfatického, imunitního a pohybového systému.


Aroma masáž je příjemná metoda pro duševní rovnováhu, relaxaci, zmírnění stresu a bolestí hlavy.


Tři základní mechanismy vysvětlují léčivé účinky aromaterapeutické masáže:

* vliv vůní na mozek, a to zejména na limbický systém

*  přímé farmakologické účinky esenciálních olejů

třetím velice důležitým mechanismem je síla vlastního doteku aromaterapeuta společně s celkovou atmosférou prostředí, ve kterém se samotná masáž provádí.

Aromaterapeutická masáž je vnímána jako komplexní terapie, která produkuje hluboký a intenzivní účinek na tělesné i duševní zdraví. 

Síla vůně a doteku jsou nejtrvalejší ze všech smyslů, které mají schopnost pozitivně ovlivňovat pocity a regenerovat tělo.

 Při této masáži používám směs kvalitních rostlinných olejů, lisovaných za studena, které v sobě nesou bioaktivní látky, vitamíny a minerály. Společně se podílejí na důkladné regeneraci pokožky i celého těla. Udržují pokožku vláčnou a hydratovanou. Dobře se vstřebávají a nezanechávají pocit mastnosty. To vše korunuje vůně 100% přirodních éterických olejů, která pomáhá pročistit hlavu a užít si relaxační rituál.

Kvalita olejů se promítá do ceny masáže.

Průběh masáže:

Po krátkém rozhovoru si klent intuitivně vybere 3 éterické oleje, které mu vmíchám do nahřátého masážního oleje.

Postup masáže: záda+hýždě, nohy zezadu, ruce, dekolt, hlava a vlasová pokožka.

Masáž trvá přibližně 70 minut, je však třeba počítat i s nějakými minutami navíc pro konzultaci, převlékání, doznívání masáže, dohromady přibližně 90 minut

Při olejové masáži se používá o trochu více oleje než u klasických masáží. Vmasírované oleje je dobré nechat působit co nejdéle (nejlépe přes noc) a smýt je až ráno.

Před masáží je potřeba sundat veškeré náramky, náhrdelníky, hodinky, náušnice apod.

Klient je masírován ve spodním prádle.

Počítejte s tím, že z masáže budete odcházet možná i viditelně zolejovaní, a to především ve vlasech. Přímo po masáži tedy raději neplánujte akce, při kterých Vám záleži na vzhledu.

Člověk by se měl po masáži vyhnout náročné fyzické či psychické zátěži, neměl by konzumovat těžká jídla, pít přemíru kávy a také alkoholu. Z těla se díky masáži uvolňují toxiny, proto je vhodné doplňovat tekutiny prostřednictvím čisté vody.

Možné nepříjemné účinky aromaterapeutické masáže

Tělo samozřejmě na aromaterapeutickou masáž může reagovat různými způsoby. Mezi nejběžnější negativní pocity se řadí bolesti hlavy, nevolnost, únava, někdy i zvýšená teplota. Tyto reakce jsou přirozené a člověk se nemusí ničeho obávat, potíže by měly odeznít maximálně během dvou dnů. 

Zdravotní stav, kdy nelze provádět masáže:

  • infekční onemocnění, ať už jsou nebo nejsou doprovázeny zvýšenou teplotou nebo horečkou - infekce by se mohla rozšířit krevní či mízní cestou do celého těla.

  • nádorová onemocnění

  • po vydatném jídle

  • po nadměrné tělesné námaze - při celkovém vyčerpání, po těžkém tréninku nebo jiném sportovním výkonu. V těchto případech je vhodné počkat několik hodin nebo masáž odložit na druhý den.

  • u žen menstruace - už při objednání termínu pro masáž je potřeba zohlednit i tento "svůj" kalendář

  • těhotenství a šestinedělí

  • záněty kloubů a svalů

  • problémy s vysokým krevním tlakem a srdcem, cukrovka a epilepsie pouze se schválením obvodního lékaře

Aroma masáž je dobré opakovat minimálně jednou za 4 týdny. 

V náročnějších časech jako je přechod ročních období - zejména zimy - tedy ZÁŘÍ + ŘÍJEN, ÚNOR + BŘEZEN a v ADVENTNÍM čase je doporučováno podstoupit masáž i 2x do měsíce.

Cena této masáže v základní délce 70 min je 1.000,- Kč